rock pages
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


MUSIC ALL OVER THE WORLD
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 deja vu (τι ειναι)

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
xstyl

xstyl


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ηλικία : 35
Τόπος : σαμος - πειραιας
Registration date : 12/10/2008

deja vu (τι ειναι) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: deja vu (τι ειναι)   deja vu (τι ειναι) Icon_minitimeΚυρ Οκτ 19, 2008 6:41 pm

τι ειναι αυτο το deja vu???? εχω ακουσει πολλες αποψεις. (πχ τη θεωρια των παραληλων συμπαντων). πειτε τις δικες σας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nymphadora

nymphadora


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 172
Ηλικία : 30
Registration date : 01/09/2008

deja vu (τι ειναι) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: deja vu (τι ειναι)   deja vu (τι ειναι) Icon_minitimeΚυρ Οκτ 19, 2008 7:25 pm

κάτι είχα ακούσει ότι ζεις κάτι που νομίζεις ότι το έχεις ξαναζήσει έτσι ακριβώς... αλλά δεν ξέρω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magica
Admin
magica


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 199
Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 31/08/2008

deja vu (τι ειναι) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: deja vu (τι ειναι)   deja vu (τι ειναι) Icon_minitimeΚυρ Οκτ 19, 2008 9:17 pm

Κι εγώ αυτό ξέρω, ότι deja vous (νομίζω έτσι γράφεται) είναι το να ξαναζήσεις κάτι που έχεις ζήσει ήδη σε κάποια άλλη ζωή. Όποιος πιστεύει σε αυτά τέλος πάντων
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://rock-pages.forumgreek.com
nymphadora

nymphadora


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 172
Ηλικία : 30
Registration date : 01/09/2008

deja vu (τι ειναι) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: deja vu (τι ειναι)   deja vu (τι ειναι) Icon_minitimeΚυρ Οκτ 19, 2008 10:36 pm

Δεν ξέρω αν λέγεται deja vous αυτό που παθαίνω, αλλά πολλές φορές νιωθω σαν να ζω κάτι που είδα στον ύπνο μου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xstyl

xstyl


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ηλικία : 35
Τόπος : σαμος - πειραιας
Registration date : 12/10/2008

deja vu (τι ειναι) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: deja vu (τι ειναι)   deja vu (τι ειναι) Icon_minitimeΔευ Οκτ 20, 2008 3:04 am

βαση τη θεωρια των παραληλων συμπαντων λεγετε οτι, υπαρχουν πολλα συμπαντα. σε καθενα απο αυτα, υπαρχει καθε εκδοχη του εαυτου μας. δηλαδη σε αυτο το συμπαν ειμαι μαθηματικος, στο αλλο ειμαι εργατης, στο αλλο αυστραλος στο αλλο μαλακας στο αλλο παντρεμενος κτλ. και λεγετε οτι, ο,τι ζει ο καθε ενας μας εαυτος μπορει να το ζησει και ενας αλλος σε αλλο συμπαν και ετσι βλεπουμε αυτο που ειχε ζησει ο αλλος μας εαυτος. ελπιζω να μην σας μπερδεψα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magica
Admin
magica


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 199
Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 31/08/2008

deja vu (τι ειναι) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: deja vu (τι ειναι)   deja vu (τι ειναι) Icon_minitimeΔευ Οκτ 20, 2008 10:34 am

xstyl έγραψε:
... στο αλλο μαλακας στο αλλο παντρεμενος κτλ. ...

Αυτά τα δύο είναι το ίδιο! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://rock-pages.forumgreek.com
nymphadora

nymphadora


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 172
Ηλικία : 30
Registration date : 01/09/2008

deja vu (τι ειναι) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: deja vu (τι ειναι)   deja vu (τι ειναι) Icon_minitimeΔευ Οκτ 20, 2008 5:56 pm

magica έγραψε:
xstyl έγραψε:
... στο αλλο μαλακας στο αλλο παντρεμενος κτλ. ...

Αυτά τα δύο είναι το ίδιο! lol!
Ξέρεις πόσους ανύπαντρους μαλάκες βλέπω εγώ κάθε μέρα? Δεν πάνε πάντα πακέτο... Razz

Ενδιαφέρον, δεν λέω, αλλά λίγο κάπως...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xstyl

xstyl


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ηλικία : 35
Τόπος : σαμος - πειραιας
Registration date : 12/10/2008

deja vu (τι ειναι) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: deja vu (τι ειναι)   deja vu (τι ειναι) Icon_minitimeΠεμ Οκτ 23, 2008 2:40 am

χαχαχ, ναι θα συμφωνισα και γω με νυμφαδωρα.
επιστρεφωντας στο θεμα, θελω να πω αλλη μια επιστημονικη αποψη που μαλλον φαινετε να ειναι η πιο σωστη. οτι τη στιγμη που παθαινουμε deja vu κατα καποιον τροπο σταματα να δουλευουν καποια σημεια του εγκεφαλου μας και η εικονα προχωραει μονη της. ετσι νομιζουμε οτι το χουμε ξαναδει καπου, ενω το βλεπουμε εκεινη τη στιγμη μονο. αν αυτη η θεωρια ειναι λανθασμενη, κριμα γιατι αυτη με τα παραλληλα συμπαντα μου αρεσε....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nymphadora

nymphadora


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 172
Ηλικία : 30
Registration date : 01/09/2008

deja vu (τι ειναι) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: deja vu (τι ειναι)   deja vu (τι ειναι) Icon_minitimeΠεμ Οκτ 23, 2008 8:16 pm

xstyl έγραψε:
χαχαχ, ναι θα συμφωνισα και γω με νυμφαδωρα.
επιστρεφωντας στο θεμα, θελω να πω αλλη μια επιστημονικη αποψη που μαλλον φαινετε να ειναι η πιο σωστη. οτι τη στιγμη που παθαινουμε deja vu κατα καποιον τροπο σταματα να δουλευουν καποια σημεια του εγκεφαλου μας και η εικονα προχωραει μονη της. ετσι νομιζουμε οτι το χουμε ξαναδει καπου, ενω το βλεπουμε εκεινη τη στιγμη μονο. αν αυτη η θεωρια ειναι λανθασμενη, κριμα γιατι αυτη με τα παραλληλα συμπαντα μου αρεσε....

Ελα ρε, παραείναι τρελο για να είναι αληθινό... κατ' αρχάς, αν ήταν επιστημονική θεωρία θα βασιζόταν σε κάποια λογική... που είναι η λογική εδώ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xstyl

xstyl


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 175
Ηλικία : 35
Τόπος : σαμος - πειραιας
Registration date : 12/10/2008

deja vu (τι ειναι) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: deja vu (τι ειναι)   deja vu (τι ειναι) Icon_minitimeΠαρ Οκτ 24, 2008 2:27 am

ενας καθηγητης μου μια φορα μου ειχε αναλυσει την θεωρητικη φυσικη. και απο οτι καταλαβα πιστευετε οτι με την θεωρια των χορδων (το συμπαν ειναι χορδη, κατι τετοιο) υπαρχουν παραλληλες χορδες. κατι τετοιο. παντως για να αποδειχθει πληρως η θεωρια των υπερχορδων θα χρειαστουν χρονια. εδω η θεωρια της σχετικοτητας ειναι ανολοκληρωτη, σκεψου. αλλα μην παμε σε μια τετοια συζητηση. ολα αυτα περι παραλληλων συμπαντων δν τα χω πολυψαξει, παντως δν βασιζοντε σε μεταφυσικες. απο οτι ξερω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Goblin

Goblin


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 137
Ηλικία : 33
Τόπος : Γοβλινολάνδη
Registration date : 01/09/2008

deja vu (τι ειναι) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: deja vu (τι ειναι)   deja vu (τι ειναι) Icon_minitimeΠεμ Δεκ 04, 2008 5:46 am

Όντως και εγώ έχω ακούσει ότι πρόκειται για χημικό λάθος του εγκεφάλου. Πάντως, το παθαίνω πάρα πολύ συχνά. Το έπαθα και σήμερα βασικά Razz

Όταν ήμουν μικρός πάντως με βοηθούσε πολύ. Πολλές φορές τύχαινε να μου συμβεί την ώρα που έπαιζα μπάσκετ και έτσι ήξερα που θα πάει η μπάλα μετά Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magica
Admin
magica


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 199
Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 31/08/2008

deja vu (τι ειναι) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: deja vu (τι ειναι)   deja vu (τι ειναι) Icon_minitimeΠεμ Δεκ 04, 2008 9:46 pm

Αν δεν κόψετε τα ληγμένα θα κάνει κι άλλα χημικά λάθη ο εγκέφαλός σας Twisted Evil Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://rock-pages.forumgreek.com
nymphadora

nymphadora


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 172
Ηλικία : 30
Registration date : 01/09/2008

deja vu (τι ειναι) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: deja vu (τι ειναι)   deja vu (τι ειναι) Icon_minitimeΠεμ Δεκ 04, 2008 11:18 pm

lol! lol! lol! lol! lol!


Γεια σου ρε Αναστασία, με έκανες και γέλασα και σήμερα!!! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nightwish

Nightwish


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 190
Ηλικία : 34
Τόπος : second star to the right..
Registration date : 01/09/2008

deja vu (τι ειναι) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: deja vu (τι ειναι)   deja vu (τι ειναι) Icon_minitimeΣαβ Δεκ 06, 2008 12:09 am

magica έγραψε:
Αν δεν κόψετε τα ληγμένα θα κάνει κι άλλα χημικά λάθη ο εγκέφαλός σας Twisted Evil Twisted Evil
Ε κι εγω θελω τετοια χημικα λαθη κι ας καει!(οτι εχει μεινει!!.. Razz )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
deja vu (τι ειναι)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
rock pages :: X-Files :: Paranormal Activity-
Μετάβαση σε: